Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

„Boże Narodzenie na Śląsku” projekt realizowany w okresie od 24 listopada 2014 do 15 grudnia 2014

3.12.2014

  W dniu 27 listopada 2014 w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu  ,,Boże Narodzenie na Śląsku ". Projekt ten skierowany jest do uczniów naszej placówki,  uczniów innych szkół specjalnych oraz gimnazjalnych z oddziałami integracyjnymi.

Celem projektu jest wdrażanie młodzieży niepełnosprawnej do kultywowania tradycji rodzinnych związanych z okresem Bożego Narodzenia, dostrzeganie piękna zwyczajów świątecznych, zapachu smakowitych, tradycyjnych dań, radości wyśpiewywanych kolęd. Zajęcia dadzą możliwość  przeżywania świąt wśród społeczności uczniowskiej jako wstęp do obchodów w rodzinie. W ramach projektu przewidziane są zajęcia dla szkół specjalnych ponadgimnazjalnych, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z oddziałami integracyjnymi.
Realizacja zajęć w ramach wspomnianego cyklu, jest możliwa dzięki pozyskaniu przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku – DLA DOBRA, środków finansowych z funduszy Miasta Rybnika, przeznaczonych na działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, w ramach promowania twórczości i osiągnięć osób niepełnosprawnych.
 

 
Pierwsze z zajęć jakie zaproponowaliśmy naszym gościom oraz uczniom naszej szkoły były warsztaty ceramiczne poprowadzone przez panią Wiesławę Deręgowską. Podczas zabawy z gliną  poprzez  ugniatanie, wyciskanie, wałkowanie, modelowanie i wycinanie formami figurek uczniowie wspaniale bawili się a podczas zabawy wzajemnie poznawali, pomagali sobie oraz wspaniale odprężali.
Zajęcia ceramiczne pobudziły kreatywność uczestników, uruchomiły również ich wyobraźnię. Ozdoby choinkowe, które powstały w czasie tych zajęć podziwiać będzie można podczas wystawy prac uczestników zorganizowanej na ostatnim spotkaniu z tego cyklu.
 
 
Dla uczestników warsztatów pani Aleksandra Ochojska Paluch przygotowała   poczęstunek, który poprzedzał drugą część zajęć w czasie, których uczestnicy mieli okazję pod okiem pani Aleksandry Ochojskiej Paluch dekorować świąteczne ciasteczka.
Kolejne zajęcia już 1 grudnia a na relację z ich przebiegu zapraszamy niebawem.