Jasełka 2023

Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice i wszyscy sympatycy naszej szkoły!

21 grudnia mieliśmy zaszczyt zaprezentować Wam nasze niezwykłe jasełka bożonarodzeniowe! To wyjątkowe przedstawienie było owocem ciężkiej pracy i zaangażowania wielu utalentowanych osób z naszej społeczności szkolnej. Młodzież zaprezentowała nie tylko wspaniałe tańce, ale również wzruszający śpiew i niesamowite umiejętności aktorskie. Całe wydarzenie było pełne magii Bożego Narodzenia, a atmosfera była nie do opisania!

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wydarzenia, zarówno uczniom, nauczycielom, jak i naszym gościom specjalnym, emerytom oraz rodzicom. Wasze wsparcie sprawiło, że świętowanie stało się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Po zakończeniu jasełek wszyscy mieliśmy okazję delektować się słodkim poczęstunkiem, który dodatkowo umilił nam ten magiczny dzień. Dziękujemy za wspólne świętowanie i życzymy Wam radosnych i spokojnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Warsztaty i szkolenie w ramach projektów Erasmus+

13 grudnia mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w fascynujących warsztatach i szkoleniach zorganizowanych w ramach projektu Erasmus+ „Kształcenie i szkolenie zawodowe”. To wyjątkowe wydarzenie, które wpisuje się w naszą misję doskonalenia i rozwoju edukacyjnego.

Warsztaty „Źródła stresu w pracy nauczyciela i sposoby radzenia sobie z nim”

Pierwsze z zaplanowanych spotkań poświęcone było tematowi, który dotyczy każdego z nas – stresu w pracy nauczyciela. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki źródeł stresu oraz poznać skuteczne metody radzenia sobie z nim. Warsztaty tworzenia mydeł były do tego wspaniałą okazją.

Szkolenie „Video Games in Education: Innovative Gamification and Game-Based Learning Techniques”

Drugie spotkanie było niezwykle inspirujące, ponieważ opierało się na doświadczeniach uczestniczek ostatniego szkolenia na Teneryfie. Tematem przewodnim było zastosowanie gamifikacji w procesie edukacyjnym. Gamifikacja to innowacyjna metoda, która wykorzystuje elementy gier do motywowania i angażowania uczniów w procesie nauki. To fascynujące podejście pozwala na tworzenie lekcji, które nie tylko dostarczają wiedzy, ale także stymulują kreatywność i rozwijają umiejętności interpersonalne.

Dzięki zaangażowaniu uczestników, atmosferze pełnej entuzjazmu i ciekawych dyskusjach, dzisiejsze wydarzenie było okazją do zdobycia nowej wiedzy.

Projekt Erasmus+ to nie tylko edukacja, to także budowanie mostów między ludźmi i kulturami. Cieszymy się, że możemy być częścią tego niezwykłego przedsięwzięcia!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz organizatorom za niezapomniane doświadczenia i pełne pozytywnej energii spotkanie!

Tydzień Regionalny

Zakończyliśmy niezwykle inspirujący tydzień regionalny! Odbyliśmy fascynujące podróże po interesujących aspektach naszego regionu, przyjęliśmy ciekawych gości, a atmosfera była pełna energii!

Zakończyliśmy go emocjonującym Quizem Wiedzy, gdzie uczniowie błyskawicznie odpowiadali na pytania dotyczące gwary śląskiej i naszego pięknego regionu. A potem przyszedł czas na słodkie rozwiązanie – uczestnicy mogli skosztować pysznych ciasteczek, które sami wypiekliśmy podczas warsztatów!

Dziękujemy wszystkim za udział i dzielenie się wspaniałymi chwilami z nami.

„…w kręgu tańca 2023” warsztaty taneczne

W dniach 3-8 grudnia grupa uczniów naszej szkoły brała udział w zgrupowaniu „…w kręgu tańca 2023” organizowanego przez Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki.

Uczniowie wraz z opiekunami przez 4 dni trenowali specjalnie ułożone dla nich choreografie z tańca w kręgu, improwizacji baletowej i tańca cygańskiego. Zgrupowanie zakończone było występami wszystkich szkół uczestniczących w zgrupowaniu. Wyjazd dofinansowany był przez PFRON.