QUIZ – Sprawdź co wiesz o prawach dziecka

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF uczniowie na zajęciach lekcyjnych poznawali i przypominali sobie jakie prawa przysługują dzieciom. Podsumowaniem zdobytych wiadomości był udział w QUIZIE – Sprawdź co wiesz o prawach dziecka. W quizie wzięła udział duża grupa uczniów szkoły. Quiz został przeprowadzony online i uczniowie sami mogli sprawdzić liczbę zdobytych punktów oraz poprawnych odpowiedzi. Do rozwiązywania zadań i udzielania odpowiedzi na pytania włączyli się również rodzice uczniów. Najlepsze wyniki, to 9 poprawnych odpowiedzi na 10 pytań. Mając dostęp do linku z Quizem, każdy kto miał ochotę mógł rozwiązać go po raz kolejny.

„Spełniamy marzenia” – Mikołaj 2020

W tym roku Mikołaj był w naszej szkole wyjątkowo hojny, co w czasie zdalnego nauczania i trudnej sytuacji było nie lada wyzwaniem organizacyjnym. Nasza szkoła miała szczęście wziąć udział w akcji Klaudii Szubert, młodej osoby z Wodzisławia, która po raz czwarty zorganizowała akcję „Spełniamy marzenia”. Nasza młodzież już w październiku, na krótko przed przejściem na zdalne nauczanie, napisała swoje „ listy do Mikołaja”. W listach były przeróżne małe i duże prośby do spełnienia zaczynając od czekolady Milki, przez karmę i budę dla psa, na słuchawkach i głośnikach kończąc. Akcja polegała na tym, że została stworzona lista z 1050 marzeniami dzieci i młodzieży z kilku placówek i każdy biorący udział w akcji sam wybierał marzenie, które spełni. Darczyńcy byli z przeróżnych miast Polski i bezpośrednio na adres szkoły wysyłali swe prezenty lub wpłacali pieniądze na konto zrzutki stworzonej przez Panią Klaudię Schubert. Akcja pełna była wzruszeń, niespodzianek, ciągłego oczekiwania na spełnianie kolejnych marzeń i niedowierzania, że to dzieje się naprawdę. Dziękujemy Klaudii Szubert za możliwość wzięcia udziału w tej niezwykłej akcji oraz składamy serdeczne podziękowania dla każdego z Darczyńcy, który z listy zawierającej 1050 marzeń, wybierał i starał się spełnić marzenia naszych uczniów.

Wszystkie paczki prezentowe zostały uzupełnione zestawem kosmetyków firmy Ziaja, którego sponsorem było Stowarzyszenie „Dla Dobra”.

Dobro wraca i z całego serca życzymy by każdy z Was mógł się o tym niejednokrotnie przekonać.

Jasełka

Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest organizowanie bożonarodzeniowych jasełek. Również w tym roku – pomimo bardzo trudnej sytuacji – udało nam się dochować tradycji. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, ponieważ podczas tradycyjnego spotkania z Mikołajem to nauczyciele przygotowali dla uczniów przedstawienie jasełkowe. Grono pedagogiczne chciało w ten nietuzinkowy sposób podziękować za miniony trudny semestr i stworzyć wyjątkową świąteczną atmosferę. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt!

Konkurs plastyczny zakończony, głosujemy!

W piątek 11 grudnia upłynął termin składania prac na konkurs pt. „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”.
Uczniowie szkoły po raz kolejny włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Na zajęciach online poznali problemy i trudne warunki życie dzieci mieszkających w Jemenie. Kraju, gdzie toczy się wojna i praktycznie brakuje wszystkiego. Na podstawie obejrzanych filmów i rozmów z nauczycielami, przedstawili w swoich pracach, jak wyobrażają sobie lepsze życia dla rówieśników z Jemenu. Na konkurs wpłynęło ponad 20 prac.
Zachęcamy uczniów do głosowania na najciekawszą pracę.

Link do FB szkoły:

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi po przerwie świątecznej.

Po powrocie do szkoły wszystkie prace można będzie zobaczyć na pokonkursowej wystawie.
Organizatorzy: Adriana Kowalczyk, Izabela Pawlak