Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Co w trawie piszczy – podsumowanie tygodnia ekologicznego

9.05.2013

W dniach od 22 do 26 kwietnia w naszej szkole zorganizowano tydzień ekologiczny. Głównym zamysłem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę dbania o nasze środowisko naturalne. Obchody tygodnia zainaugurowało spotkanie w szkolnej auli, podczas którego zapoznano uczniów celem przedsięwzięcia. 

W artystycznej części pojawiła się specjalnie przygotowane na tę okazje piosenka ekologiczna. Słowa i muzykę napisała nauczycielka Monika Bylińska-Wawoczy. Piosenkę usłyszeliśmy w interpretacji Aleksandry Lubszczyk. W ramach tygodnia zorganizowano m.in. zbiórkę elektroodpoadów oraz zużytych baterii. Przeprowadzono również konkurs na ekoludka po hasłem „Pójdź w dobre ślady wykorzystaj odpady”. Tygodniowi ekologicznemu towarzyszył także konkurs plastyczny pt. „Co w trawie piszczy oraz zwierzęta chronione w Polsce”. W ramach tygodnia młodzież aktywnie uczestniczyła w porządkowaniu szkolnego obejścia. W ruch  poszły worki, rękawice, grabie i łopaty. W wiosennych porządkach brała udział cała społeczność szkolna. Zorganizowano sadzenie sadzonek sosny. Młodzież uczestniczyła także w wyjściu do Nadleśnictwa w Rybniku oraz w wyjeździe na ekologiczną ścieżkę zdrowia do Radlina.  

Przedsięwzięcie zakończył uroczysty apel, któremu towarzyszyło  podsumowanie tygodnia ekologicznego oraz wręczenie nagród i upominków zwycięzcom w poszczególnych konkursach. Oto laureaci konkursu plastycznego”Co w trawie piszczy” I miejsce Marek Cisoń, II miejsce Aleksandra Lubszczyk, III miejsce Maciej Paszkowski. Pozostali uczestnicy konkursu plastycznego to: Marcin Holewik, Adrianna Sieprawska, Anna Skowronek, Marek Bachlaj, Józef Kurpyta, Adrian Kwiotek, Martyna Garus, Małgorzata Miękina, Marcin Bolibrzuch, Grzegorz Biernacki. Prace można oglądać na pokonkursowej wystawie na szkolnym korytarzu. Klasowy konkurs zbierania zużytych baterii wygrała klasa I b/p oraz 3 klasy dostały dyplomy za udział w szkolnym konkursie na „Klasowego Ekoludka” IIIb/p, IIa/z, Ia/g. Dziękujemy nauczycielom oraz młodzieży za aktywny udział w tygodniu ekologicznym.