Archiwa

Dzień Godności na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie

10.05.2018

5 maja to wyjątkowy dzień- Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji Wydział Etnologii i Nauki o Edukacji na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, przygotował specjalne obchody w dniu 10 maja dla osób niepełnosprawnych z różnych placówek- szkół specjalnych, ośrodków rehabilitacyjnych , domów pomocy społecznej z Cieszyna i okolic. Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność gościć na takim spotkaniu nie pierwszy już raz. Studenci przygotowali wiele atrakcyjnych warsztatów, na których można się było pośmiać, zabawić, odpocząć , dowiedzieć ciekawostek a przede wszystkim współdziałać w grupach z różnymi kolegami i koleżankami. Prócz zajęć przygotowanych przez studentów, można było się zapoznać z pracą strażaka i popatrzeć z góry z wozu strażackiego, poznać pracę policjanta i wyposażenie wozu policyjnego oraz pracę leśnika i gatunki leśnych roślin i zwierząt.

Sami uczniowie mieli przygotować stroje postaci filmowych i nasza szkoła zaprezentowała postaci Egipcjan i Rzymian. Stroje budziły powszechne zainteresowanie i słowa pochwały .

Prócz zabawy i integracji czekał na uczestników posiłek i słodki poczęstunek.