Archiwa

eMOCje w GŁOWIE- projekt edukacyjny UNICEF Polska

7.06.2022

Zespół Szkół nr 6 włączył się w projekt edukacyjny eMOCje w GŁOWIE. Projektowi patronuje UNICEF Polska. Głównym celem projektu jest przybliżenie nauczycielom, rodzicom oraz uczniom wiedzy jak chronić i dbać o swoje zdrowie psychiczne. W dzisiejszych niespokojnych czasach trzeba szczególnie pamiętać, że o zdrowie psychiczne należy dbać, tak samo jak dbamy o rozwój i kondycję fizyczną. Młodzi ludzie potrzebują wsparcia w rozpoznawaniu i nazywaniu trudnych emocji oraz wiedzy gdzie szukać pomocy. Ważna jest możliwość rozmowy o swoich problemach, potrzebach i lękach z osobą zaufaną- rodzicem, opiekunem, nauczycielem. Dzięki Projektowi tematykę emocji, zdrowia psychicznego omawiamy na lekcjach korzystając z udostępnionych materiałów edukacyjnych. Dla młodzieży zaplanowane są spotkania i rozmowy z psychologiem.