Film z naszej szkoły wyróżniony w konkursie „Promotor zawodu”

 

Podczas spotkania podsumowującego konkurs „Promotor zawodu” Piotr Holona uczeń Zespołu Szkół nr 6 odebrał w piątek 19 października 2012 roku wyróżnienie za film, który zrealizował o swojej szkole. 

 

W czerwcu informowaliśmy na naszej stronie internetowej o realizacji filmu o placówce. Film powstał głównie z myślą o konkursie ogłoszonym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegaturę w Rybniku. Tegoroczna III edycja konkursu przebiegała pod hasłem „BEZPIECZNA PRACA”. Krótki, amatorski film miał w zamyśle promować kształcenie w zawodzie w kontekście bezpieczeństwa pracy. Wyróżniony film traktuje nie tylko o przestrzeganiu zasad BHP, ale także o profilach kształcenia w ZS nr 6. W rolę przewodnika po szkole wcielił się uczeń Piotr Holona. W filmie występuje dyrektor placówki Grażyna Adamczyk oraz Lucyna Stojak nauczycielka przedmiotów zawodowych. W role operatora wcielił się Janusz Rzymanek. Podczas okolicznościowego spotkania w szkolnej auli uczniowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć film w szkole. Jest szansa, że podobne działania polegające na utrwalaniu ciekawszych wydarzeń z życia szkoły będą w przyszłości kontynuowane.