Archiwa

Lubimy szkolne konkursy

13.04.2012

 

Na przestrzeni całego roku szkolnego w naszej szkole odbywa się szereg interesujących zajęć sprawdzających wiedzę i umiejętności młodzieży.

 

Uczniowie z uwagą śledzą informacje i plakaty, które informują o planowanych sprawdzianach czy konkursach. Udział np. w dyktandzie to znakomita okazja do sprawdzenia swoich wiadomości z gramatyki czy zasad poprawnej pisowni. Tytuł mistrza ortografii czy poprawnej polszczyzny zobowiązuje. Ciekawym doświadczeniem dla uczniów jest także udział np. w konkursie matematycznym, licznych konkursach muzycznych czy plastycznych.

 

 

 

 

Młodzież ma wtedy okazję do zaprezentowania swoich pasji i rozwoju zainteresowań. W Zespole Szkół nr 6 organizuje się również konkursy zachęcające np. do zainteresowania czytelnictwem. Na zwycięzców konkursów oraz autorów najciekawszych prac, wypracowań czy interpretacji czekają dyplomy, upominki oraz nagrody rzeczowe.