Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Międzynarodowe ekologiczne spotkanie integracyjne

2.06.2023

W piątek, 2 czerwca Zespół Szkół numer 6 oraz Stowarzyszenie „Dla Dobra” było organizatorem Ekologicznego Spotkania Integracyjnego. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach projektu „Ekologia bez barier i granic” współfinansowanego ze środków Miasta Rybnika. Jak przystało na wydarzenie o charakterze międzynarodowym oficjalne otwarcie zawodów poprzedziło odegranie hymnów państwowych Słowacji, Czech i Polski. Oficjalnego otwarcia spotkania oraz powitania gości dokonała w imieniu dyrektor placówki dr Grażyny Adamczyk, jej zastępczyni, Tatiana Szuła. Do sportowej rywalizacji stanęło po jednej drużynie z Czech i Słowacji oraz zespoły z Gliwic, Jastrzębia, Wodzisławia Śląskiego i dwie drużyny reprezentujące gospodarzy, czyli Zespół Szkół numer 6 w Rybniku. Równolegle z rozgrywkami sportowymi na terenie kompleksu szkolnego zorganizowano gry i zabawy ekologiczne. Wśród konkurencji był m.in. slalom z wykorzystaniem aluminiowej puszki, zabawa sprawdzająca odpowiednią segregację śmieci, było budowanie wieży z kartonu, wyścigi w workach i wiele innych. W trakcie plenerowego spotkania rozstrzygnięto i rozdano nagrody w konkursie plastycznym dotyczącym ekologii. Z myślą o uczestnikach przygotowano również poczęstunek na łonie natury. Korzystając z okazji dziękujemy zawodnikom, ich trenerom, zaproszonym gościom oraz całej społeczności szkolnej za sportową rywalizację w duchu fair-play oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery. Liczymy na to, że za rok spotkamy się ponownie.