Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Międzyszkolne warsztaty terapeutyczno-integracyjne

21.05.2013

 

W dniu 15 maja w naszej szkole odbyły się zajęcia, które rozpoczęły cykl warsztatów terapeutyczno- integracyjnych, skierowanych do uczniów naszej placówki oraz uczniów innych szkół specjalnych ponadgimnazjalnych, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z oddziałami integracyjnymi.  

 

   

 

Realizacja zajęć w ramach wspomnianego cyklu, jest możliwa dzięki pozyskaniu przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku  – DLA DOBRA, środków finansowych z funduszy Miasta Rybnika, przeznaczonych na działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, w ramach promowania twórczości i osiągnięć osób niepełnosprawnych .
Uczniowie, którzy będą brali udział w zajęciach wchodzących w skład tego cyklu, będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach pracowni ceramicznej, zapoznają się ze sposobami filcowania wełny, poznają techniki zdobnicze  takie jak: decoupage, quilling czy malowanie na szkle. Podsumowaniem cyklu będzie udział  w terapii Weroniki Sherborne oraz wystawa prac, które powstały w czasie całego cyklu warsztatów.  

 

     

 

Pierwsze z zajęć jakie zaproponowaliśmy naszym gościom oraz uczniom naszej szkoły były warsztaty ceramiczne poprowadzone przez panią Wiesławę Deręgowską. Zabawy z gliną  takie jak: ugniatanie, wyciskanie, wałkowanie, wylepianie, modelowanie ręczne z bryły, wałków czy z plastra były wspaniałą okazją do  odprężenia oraz integracji uczestników warsztatów. Zajęcia ceramiczne pobudziły kreatywność uczestników, uruchomiły również ich wyobraźnię. Przedmioty, które powstały w czasie tych zajęć podziwiać będzie można podczas wystawy prac uczestników zorganizowanej na ostatnim spotkaniu z tego cyklu.
Dla uczestników warsztatów pani Aleksandra Ochojska Paluch przygotowała   poczęstunek, który poprzedzał kolejne zajęcia. Poprowadziły je w pracowni krawieckiej  pani Stanisława Szulc oraz  pani Iwona Ressel. Podczas tych zajęć uczestnicy zapoznali się z właściwościami  wełny czesankowej wykorzystywanymi do filcowania na mokro. W trakcie zajęć uczniowie filcowali  kulki do wykonania korali, poznali również technikę filcowania płaskiego na mokro, wykonując kwiatowe broszki a podsumowaniem zajęć było wykonanie broszek na foremkach, przy wykorzystaniu techniki filcowania na sucho igłami.
Mamy nadzieję, że zajęcia te umożliwiły uczniom poznanie różnych form spędzania czasu wolnego, przyczyniły się do rozwijania kreatywności uczniów oraz ich uzdolnień i zainteresowań, były też okazją do integracji uczniów z różnych środowisk.

 

Zapraszamy na kolejne spotkania których terminy podajemy poniżej 

2 spotkanie warsztatowe –  27 maj 2013
,, Zdobienie techniką decoupage”  –   poczęstunek –
,, Zabawa z gliną cz. II – szkliwienie”

3 spotkanie warsztatowe – 04 czerwiec 2013
,, Quilling jako metoda zdobienia kartek okolicznościowych”  –  poczęstunek –  ,,Wykonanie świec”

4 spotkanie warsztatowe –   13 czerwiec 2013
 ,, Ruch rozwijający – metoda Weroniki Sherborne”, – poczęstunek-
 Wystawa prac uczestników warsztatów 

Zapraszamy do galerii.