Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Mistrzostwa w pływaniu

19.12.2013

Miasto Rybnik wsparło projekt „Ćwiczenia w wodzie sposobem na zdrowie”.

W grudniu 2013 roku zorganizowano mistrzostwa Zespołu Szkół nr 6 w pływaniu. Zawody przeprowadzono na terenie krytej pływali w Rybniku-Boguszowicach, a ich organizacja była możliwa dzięki finansowemu wsparciu ze strony Miasta Rybnika.

Projekt zatytułowany „Ćwiczenia w wodzie sposobem na zdrowie” wartości 3000 zł napisany przez  Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 „Dla Dobra” dotyczył obszaru wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Przez 4 dni w tygodniu uczniowie oraz nauczyciele w ramach zajęć z wychowania fizycznego doskonalili swoje umiejętności pływackie oraz uczestniczyli w zajęciach rehabilitacyjnych. W ramach wspomnianego projektu zorganizowano mistrzostwa szkoły w pływaniu, które były jednocześnie zwieńczeniem projektu. W tym sportowym wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Rywalizacja odbywała się w duchu fair play.

   

Zawody z udziałem 33 zawodników przeprowadzono w 4 kategoriach z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz ze względu na umiejętności pływackie. Po krótkiej rozgrzewce rozegrano zwody, którym dopingowała zgromadzona na widowni młodzież szkolna.  Uczniowie, którzy jeszcze nie najlepiej radzą sobie w wodzie pływali ze wspomaganiem. Wszyscy zwodnicy zasłużyli na słowa uznania. Każdy dostał dyplom zaś najlepszych 3 w poszczególnych kategoriach uhonorowano medalami specjalnie przygotowanymi na tę okazję. W kategorii pływających dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Patrycja Szymiczek, drugie Agnieszka Foreiter a trzecie Angelika Faucz, W grupie chłopców triumfował Arek Anklewicz drugie miejsce przypadło w udziale  Piotrowi Piątkowi a trzecie zdobył Paweł Szydłowski. W pływaniu ze wspomaganiem dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Ola Lubszczyk, drugie Ania Skowronek a trzecie Marcelina Kristof. Wśród chłopców w pływaniu ze wspomaganiem złoty medal zdobył Tomek Bernacki, drugie Marek Porębski a trzeci był Patryk Szuła. Zawody w ocenie sedziów stały na wyskomim poziomie sportowym. Na uwagę zasługuje wynik Arka Anklewicza który na dystansie 50 mertów uzyskał znakomity czas.