Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Niech żyje bal….

25.01.2012

 

Bale zwłaszcza w okresie karnawału o czym warto pamiętać to nie tylko czas hucznych zabaw lecz także natchnienie dla piosenkarzy czy inspiracja dla literatów. Pamiętajmy, że motywy odnoszące się do balu znajdziemy zarówno w piosence Maryli Rodowicz jak i u Szekspira w „Romeo i Julii” w III części Dziadów Adama Mickiewicza, w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego czy baśni o Kopciuszku. Tak czy siak mamy karnawał, a zatem czas różnych zabaw tanecznych i przyjęć.  Jedną z bardziej popularnych form spędzania czasu jest udział w balach maskowych czy balach przebierańców. Podczas tego typu imprez można wykazać się pomysłowością i oryginalnością zwłaszcza w zakresie przebrania. 

 

W poniedziałek 23 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano bal przebierańców, w którym uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Jednym warunkiem udziału w zabawie było odpowiednie przebranie. Przed wejściem na salę gimnastyczną, która tego dnia zamieniła się w salę balową każdy otrzymał kotylion. W trakcie zabawy był zatem taniec kotylionowy. Były gry i zabawy z nagrodami. Np. uczestnicy podawali sobie z rąk do rak worek z łakociami. Kiedy muzyka przestała grać osoba, która akurat trzymała worek miała prawo wyciągnąć z niego słodycze jednak wcześniej musiała wykonać jedno z poleceń wodzireja np. wykonać kilka podskoków lub zaśpiewać fragment piosenki. Młodzież wystąpiła także w programie mini playback show naśladując popularnych wykonawców muzyki młodzieżowej. Z myślą o uczestnikach przygotowano także poczęstunek. Były kołaczyki i napoje chłodzące. Przez kilka godzin w szkole rozbrzmiewała muzyka a młodzież w znakomitych humorach wspaniale się bawiła. 

Zapraszamy do galerii.