Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Relacja z wyjazdu do Grecji w ramach projektu „Gold Hearts”

23.06.2019

W dniach 9 – 15 czerwca grupa uczniów ZS nr 6 wraz z opiekunami przebywała w Grecji. W mieście Kawala znajduje się szkoła, która wspólnie z naszą placówką realizuje projekt Erasmus+ „Gold Hearts”. Oto relacja z tego wspaniałego, pełnego nowych doświadczeń wyjazdu.

Poniedziałek 10.06
Rano zwiedziliśmy szkole w Kawali. Poznaliśmy grecki system edukacji, uczniowie wzięli udział w integracyjnych zajęciach sportowych i muzycznych. Po lunchu spędziliśmy czas na plaży. Wieczorem wzięliśmy udział w integracyjnej kolacji i próbowaliśmy greckiej kuchni.

Wtorek 11.06
Dzisiaj ponownie odwiedziliśmy szkołę w Kawali. Gospodarze przygotowali gry i zabawy na świeżym powietrzu, które miały na celu zintegrowanie całej grupy. Zajęcia były bardzo ciekawe. Później uczniowie oraz nauczyciele samodzielnie przygotowali tradycyjne greckie ciasteczka. Każdy uczestnik otrzymał przepis, więc z pewnością wypróbujemy go ponownie w domu.

Środa 12.06
Dzisiejszy dzień poświęcony był zwiedzaniu okolicy i poznaniu historii regionu. Mieliśmy okazję zobaczyć baptysterium św. Lidii, ochrzczonej przez św. Pawła. Następnie udaliśmy do ruin Phillipoi, gdzie zobaczyliśmy m.in. amfiteatr oraz zwiedziliśmy muzeum, które przybliżyło nam historię tego miasta.

Czwartek 13.06.
Czwartkowy ranek spędziliśmy w Muzeum Archeologicznym w Kawali. Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć bardzo interesujące eksponaty, ale również wziąć udział w specjalnie przygotowanych zajęciach. Ich zadaniem było odnaleźć ukryte w ziemi eksponaty, dopasować ich elementy i wykonać inne interesujące ćwiczenia. Popołudnie spędziliśmy zwiedzając stare miasto.

Piątek 14.06
Piątek był ostatnim dniem naszej przygody w Kawali. Rano udaliśmy się do szkoły w Kawali, gdzie nauczyciele wzięli udział w dyskusji podsumowującej projekt, a uczniowie w ostatnich przygotowanych dla nich warsztatach. Po zakończonych zajęciach każdy uczestnik spotkania otrzymał certyfikat oraz upominek od naszych gospodarzy. Popołudniu mieliśmy okazję obejrzeć panoramę miasta z pokładu łodzi.