Ruchoma Stajenka w Ligockiej Kuźni

Drewniany Kościół św.Wawrzyńca przygotowuje się od obchodów 300- lecia parafii. Jego historia związana jest z dzielnicą , w której stoi nasza szkoła, gdyż pierwotnie wybudowany był w Boguszowicach, następnie przeniesiony do Ligockiej Kuźni. Jest nie tylko zabytkiem i piękną, drewnianą budowlą sakralną.
 

   
 
Słynie w okresie zimowym z ruchomej stajenki, którą uwielbiają mali i duzi. Dzięki księdzu proboszczowi Bronisławowi Matyskowi, został przeprowadzony dodatkowy pokaz dla uczniów, którzy mogli obejrzeć ciekawe widowisko, wysłuchać historii Narodzenia Pańskiego i zaśpiewać wspólnie kolędy.
 
 

 
 
Była to też okazja do spotkania  z nauczycielami z poprzedniej szkoły i integracja z młodszymi kolegami. Młodzież w świątecznym, radosnym nastroju wracała ośnieżonymi uliczkami na autobus do szkoły, ciesząc się z atrakcji jaką udało się zorganizować przed samymi feriami.