Spotkanie partnerskie projektu I’m here too- Kreta 2019

W październiku odbył się kolejny wyjazd z projektu „I’m here too”. Ty razem spotkanie przebiegało w Grecji, na Krecie. Uczennice: Anastazja i Jessika wraz z nauczycielkami miały okazję zwiedzać słoneczne wybrzeże w okolicach miejscowości Chania. Na miejscu szkołą partnerską była szkoła muzyczna, gdzie uczniowie mieli okazję nauczyć się śpiewać wspólnie w chórze. Punktem kulminacyjnym projektu był wspólny występ w Teatrze. Przedstawiciele każdego kraju prezentowali utwór we własnym języku, a w finale wszyscy uczniowie śpiewali razem w chórze grecką pieśń. Wyjazd obfitował w wiele doznań muzycznych oraz smakowych: kreteńskie sałatki, baklawy, oliwki, owoce morza, musaka, souvaki i wiele innych. Cała międzynarodowa grupa podczas zwiedzania ruin greckiego miasta miała okazję poczuć się jak antyczni aktorzy. W muzeum oliwek natomiast mieli okazję zrobić sobie wspólne zdjęcie pod najstarszym drzewem oliwnym w kraju. Z tego drzewa tworzy się symboliczny wieniec olimpijski na każde igrzyska. Wszyscy powrócili we wspaniałych nastojach, pełni nowych doświadczeń i nowych przyjaciół z innych krajów.