Spotkanie prezydenta z olimpijczykami

Ten pierwszy zdobył srebrny medal w tenisie stołowym, zaś ten drugi wywalczył dwa srebrne w pływaniu. Obaj zawodnicy trenują w  Klubie Olimpiad Specjalnych Promyk z Rybnika natomiast Andrzej Motyka jest również uczniem Zespołu Szkół nr 6.
 
   

 

 
Spotkaniu towarzyszyli koleżanki i koledzy naszych medalistów oraz trener naszego pływaka Adam Drynda. Prezydent serdecznie pogratulował naszym sporowcom oraz wręczył im drobne upominki. Spotkaniu towarzyszyło spore zainteresowanie dziennikarzy. Nasi olimpijczycy chętnie udzielali wywiadów i  pozowali do zdjęć. Na jednym z nich obok Andrzeja Motyki jego koleżanek i kolegów stoi także Grażyna Adamczyk dyrektor Zespołu Szkół nr 6 do której uczęszcza Andrzej. Znakomitym uzupełnieniem spotkania była wystawa ilustrująca zmagania naszych zawodników na Olimpiadzie w Los Angeles autorstwa Adama Nurkiewicza.