Archiwa

Spotkanie w Turcji

27.01.2019

W dniach od 14 do 19 stycznia 2019r. Anastazja, Klaudia i Janeta – uczennice Zespołu Szkół nr 6 wraz z opiekunami udali się do Turcji –  Eskishir. Było to pierwsze spotkanie projektowe w ramach nowego projektu Erasmus +  „Gold Hearts”. W pierwszym dniu uczniowie odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę Sarar Kiz Anadolu, tam dowiedzieli się o nauczanych przedmiotach, kulturze instytucjonalnej oraz prowadzonych warsztatach.  W kolejnym dniu młodzież udała się do wioski Sailmis, gdzie omówiono sposób wyrabiania glinianych garnków. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać takie naczynia. Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Były wspólne gry- Mangala, to tradycyjna turecka gra edukacyjna, warsztaty marmurkowania w tradycyjnej ręcznie robionej sztuki Ebru, warsztaty kulinarne.  Podczas spotkania uczniowie wybrali logo projektu. Oczywiście nie obyło się bez wspólnych kolacji podczas, których oprócz poznania przysmaków tureckiej kuchni uczniowie wraz z opiekunami poznali kulturę turecką oraz taniec. Wszyscy uczestnicy wyjazdu jednogłośnie uważają, że czas spędzony w Turcji pozostanie na długo w ich pamięci.