Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Sukcesy uczniów podczas V Lokalnego Turnieju Tenisa Stołowego

4.03.2014

W Centrum Rekreacji i Rehabilitacji BUSHIDO w Rybniku zorganizowano 19 lutego 2014 roku  V Lokalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Klubu Olimpiad Specjalnych "Promyk", Warsztaty Terapii Zajęciowej nr II w Rybniku, Polskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych Umysłowo koło w Rybniku. W ceremonii otwarcia poza zawodnikami zrzeszonymi w rybnickich klubach Olimpiad Specjalnych „Promyk” i „Fair Play”, uczestniczyło wielu znamienitych gości.

   

Rozgrywki poprzedziło wciągnięcie flagi Olimpiad Specjalnych oraz  złożenie przysięgi olimpijskiej. Słowa brzmiące  "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku" wypowiedział w trakcie ceremonii Czesław Swododa.. Turniej rozegrano na kilku stołach. Zwodnicy startowali w 6 grupach dobranych pod względem niepełnosprawności. Zawody przebiegały w przyjacielskiej atmosferze w duch fair play. Turniej tenisa wpisywał się w misję Olimpiad Specjalnych polegającą m.in. na wspomaganiu rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zapewnienie im udziału w treningach i współzawodnictwie sportowym. W zawodach uczestniczyli także uczniowie z naszej szkoły, którzy bardzo dobrze wypadli w turnieju. Gratulujemy występu i znakomitej postawy. Oto miejsca  naszych zawodników:

Patryk Szuła – V miejsce
Sebastian Kowol – I miejsce
Marek Cisoń – I miejsce
Rafał Szyndler – I miejsce
Arkadiusz Anklewicz  – II miejsce
Kamil Jakubowski – V miejsce
Krzyszof Grabczak – V miejsce
Dawid Wrzosok – VI miejsce
Dorota Pastuszka –  I miejsce 

Zapraszamy do galerii.