Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Tydzień Ekologiczny 11-15.04.2011

26.05.2011

W dniach 11 kwietnia  do 15 kwietnia w naszej szkole obchodzono Tydzień Ziemi, choć Dzień Ziemi przypada dopiero 22 kwietnia jednak w tym czasie są dni wolne od nauki – Święta Wielkanocne.

W poniedziałek wszyscy uczniowie sprzątali teren szkolny, wokół szkoły, przystanki autobusowe, pobocza ulicy Raciborskiej oraz drogę prowadzącą do kościoła w Radoszowach.
Rok 20011 został obwołany Międzynarodowym Rokiem Lasów toteż we wtorek i środę uczniowie wszystkich klas zobaczyli film edukacyjny telewizji BBC pod tytułem „Lasy strefy umiarkowanej”. Realizatorzy filmu zabrali nas w świat widoków i dźwięków, jakich nigdy nie moglibyśmy zobaczyć ani doświadczyć.
Lasy to naturalne środowisko dla wielu roślin i zwierząt, są „płucami Ziemi”, należy je chronić.
Bowiem życie człowieka może istnieć dzięki zdrowej i zadbanej planecie.

W czwartek organizatorzy obchodów Tygodnia Ziemi zaplanowali wycieczki do Palmiarni w Gliwicach oraz do  pobliskiego lasu, jednak ze względu na „atak zimy”: deszcz, grad, wiatr wycieczki nie doszły od skutku.
W piątek odbył się pokaz strojów mody ekologicznej.
Wcześniej ogłoszono Konkurs Mody Ekologicznej, w którym mogły wziąć udział chętne klasy.
Właśnie w piątek przedstawiciele klas biorących udział w konkursie zaprezentowali na sali gimnastycznej stroje wykonane z surowców wtórnych.
Trzeba przyznać, że wyobraźnia naszych uczniów nie ma granic!

W trakcie całego Tygodnia Ekologicznego nauczyciele mieli do dyspozycji specjalne przygotowane – przez nauczycieli odpowiedzialnych za imprezę – karty pracy, konspekty i inne materiały, by mogli wykorzystać je na swoich lekcjach.

W bibliotece szkolnej przygotowano kącik ekologiczny, ciekawie  ilustrowane albumy m.in. Zagrożona planeta”, ” Skąd się bierze woda na Ziemi?”, „Przyroda Polska”, „Drzewa”, „Parki Narodowe”, ponadto książki z cyklu „Świat Natury” – „Lasy”, „Morza i Oceany”, Wszechświat”, Katastrofy” oraz inne pozycje.