Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

V Olimpijskie zmagania już za nami!

29.09.2016

W oficjalnej inauguracji brało udział wielu znamienitych gości w tym przedstawiciele Urzędu Miasta, radni, dyrektorzy zaprzyjaźnionych ze szkołą placówek. Uczestników, w tym liczną grupę kibiców powitała dyrektor szkoły Grażyna Adamczyk, zaś otwarcia sportowego współzawodnictwa dokonała naczelnik Wydziału Edukacji Katarzyna Fojcik. Spotkanie uświetnił znakomity występ Miejskiej Orkiestry Dętej Rybnik pod dyrekcją Franciszka Magiery. Zawody odbywały się duchu sportowej rywalizacji. Pierwsze miejsce w turnieju piłkarskim zdobyła drużyna reprezentująca Stowarzyszenie 17 Rybnik-Boguszowice, 2 miejsce zdobył Zespół Szkół nr 7 z Gliwic, zaś 3 miejsce ex aequo Szkoła Zawodowa Hlucin-Czechy oraz I drużyna z Zespołu Szkół nr 6. Tradycyjnie Olimpiadzie towarzyszył turniej kibica. Tutaj rywalizacja byłą wyjątkowo interesująca. Ocenie podlegało kibicowanie wszystkim drużynom. Przy ocenie uwzględniano m.in. całość poziomu artystycznego, użycie różnego rodzaju gadżetów, okrzyki kibica, przygotowanie piosenek i ruch stadionowy podczas meczów. Wszystkie grupy kibiców wypadały znakomicie a różnice pomiędzy poszczególnymi zespołami były naprawdę minimalne. Po podliczeniu punktacji 1 miejsce zdobyło Gimnazjum Jankowice, 2 Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny "Szkoła Życia" Rybnik, z 3 WTZ nr 1 Rybnik. Sportowym zmaganiom towarzyszyło stoisko Zespołu Szkół nr 6 na którym prezentowano skromny wycinek z bogatej oferty dedukcyjnej w tym przede wszystkim przedmioty wykonywane podczas zajęć przez uczniów. Na miejscy można było zasięgnąć dodatkowych informacji o profilu kształcenia w placówce. Korzystając okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego przedsięwzięcia. Gratulujemy zawodnikom oraz kibicom i już teraz zapraszamy na spotkanie za rok.