W duchu rywalizacji fair play

27.09.2014

Za nami III edycja Międzynarodowej Olimpiady Integracyjnej.  W czwartek 18 września na boisku ks Górnik Boguszowice rozegrano mecze piłkarskie z udziałem zespołów z Czech oraz Polski. Oficjalnemu otwarciu, którego dokonała z-ca prezydenta miasta Rybnika Ewa Ryszka towarzyszyła orkiestra górnicza KWK Jankowice pod batutą Mańki. Inauguracji zawodów oraz prezentacji drużyn towarzyszył symboliczny start gołębi będących symbolem pokoju na świecie. Sportowe współzawodnictwo odbywało się z aktywnym udziałem publiczności.

Zawodnikom kibicowała młodzież szkolna, która razem ze swoimi nauczycielami uczestniczyła w konkursie kibica. Komisja oceniała m.in. strój, wygląd, aktywność, sposób dopingowania, zaangażowanie.  Do sportowej rywalizacji stanęli uczniowie z 5 placówek w tym jedna z czeskiego Hlucina. Po blisko 3 godzinach rozgrywek poznaliśmy zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła szkoła zawodowa z Hlucina , drugie  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 z Gliwic zaś trzecie miejsce w turnieju zdobył Zespół Szkół nr 6. Rozstrzygnięto także konkurs kibica. 1 miejsce exequo zdobyli szkoła podstawowa nr 16 z Rybnika oraz Specjalny Zespół Szkolno Przedszkolny „Szkoła Życia”. 2 miejsce zajęło Gimnazjum nr 5 im. Władysława Webera w Rybniku, 3 miejsce Gimnazjum z Jankowic a 4 miejsce ZS nr 6 Rybnik. Upominki dla drużyn startujących w konkursie kibica ufundowało Miasto Rybnik. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali słuchacze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Straż Pożarna.
 
 
Ciężar organizacyjny wzięło na siebie Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół Nr 6 w Rybniku – DLA DOBRA, Zespół Szkół nr 6 w Rybniku Boguszowicach oraz klub sportowy Górnik Boguszowice. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie z 1% odpisu podatkowego. W organizację włączyli się także Piekarnia Artura Barysza, Cukiernia Krzysztofa Kuźnika, Firma Wędliniarska Antoni Woźniczka z Rybnika, Piekarnia Pośpiech z Rybnika oraz Zakład Piekarniczo-Cukierniczy NORD Krzysztofa Studnika z Radlina. Z tą ostatnią firmą Zespół Szkół współpracuje w zakresie organizowania praktyk uczniowskich. Dzięki darczyńcom przygotowano poczęstunek dla uczestników. W realizację olimpiady  wsparła również KWK Jankowice zapewniając nagłośnienie oraz orkiestrę górniczą. Słowa podziękowania należą się wszystkim uczestnikom ich opiekunom, gościom oraz pracownikom szkoły którzy aktywnie włączyli się w organizację Olimpiady. Specjalne podziękowania kierujmy pod adresem dziennikarzy, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i pojawili się na zawodach.