Archiwa

Warsztaty Bożonarodzeniowe w Naszej szkole

7.12.2013

Dzięki staraniom członków Stowarzyszenia "Dla dobra", od dnia 25 listopada 2013 w naszej szkole ruszył cykl Bożonarodzeniowych warsztatów terapeutyczno- integracyjnych, skierowanych do uczniów naszej placówki oraz uczniów innych szkół specjalnych ponadgimnazjalnych, specjalnych szkół podstawowych oraz  gimnazjalnych z oddziałami integracyjnymi.

Realizacja tych zajęć  jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Miasta Rybnika w ramach promowania twórczości i osiągnięć osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy zajęć wchodzących w skład cyklu warsztatów Bożonarodzeniowych, będą mieli możliwość przygotowywać różnymi technikami ozdoby choinkowe. Dotychczas odbyły się dwa spotkania.

Na pierwszym z nich 25.11.2013 młodzież pod kierunkiem pani Wiesławy Deręgowskiej uformowała i przygotowała do wypalenia aniołki z gliny. Drugą część warsztatów poprowadził pan Marek Matuła. W pracowni witrażu powstały wówczas malownicze, szklane anioły.

Drugie spotkanie warsztatowe odbyło się 02.12.2013r.. Pierwsza część warsztatów poprowadziła  pani Stanisława Szulc w pracowni krawieckiej. Efektem warsztatów było wykonanie filcowych serduszek i ciasteczek obszywanych kordonkiem.
Drugą część spotkania poprowadziła pani Adrianna Kowalczyk i było to malowanie na szkle.

Uczestnicy obydwu spotkań brali także udział w poczęstunkach, o które zadbała pani Aleksandra Ochojska Paluch.

Przed nami jeszcze dwa spotkania, z których relacje już wkrótce. To jak przebiegały dotychczasowe można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.