Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Wizyta uczniów naszej szkoły w Fundacji EDF Rybnik

2.12.2014

W dniu 27 listopada klasa Ia/p, IIa/p i  IIIb/p pojechały na wycieczkę do Fundacji EDF Rybnik, na przedstawienie kończące projekt Artystycznie Aktywni 50"Plus" Dzieciom Specjalnej Troski. Będąc w okolicy elektrowni, uczniowie poszli na mały spacer, na molo rybnickiego zalewu. Pogoda nie była zbyt przyjazna i niestety nie można było we mgle zobaczyć drugiego brzegu zalewu. Niska temperatura sprawiła , że wszyscy zamarzyli o ciepłej herbacie. Tak też w oczekiwaniu na spektakl młodzież  jeszcze poszła obejrzeć basen i skorzystać z kawiarenki.

W fundacji uczniowie zapoznali się z aktualnymi wystawami dotyczącymi działań pracowni, w tym modelarskiej i bractwa rycerskiego. Na ścianach można było zobaczyć plakaty z tak sławnych imprez kulturalnych jak Ryjek czy OFPA. Uczniowie mogli też obejrzeć wystawę obrazów i rzeźb wykonanych na  XXII  Ogólnopolski Konkursu Sztuki im.Vincenta Van Gogha. Każdy wybrał obraz który najbardziej mu się spodobał, który chciałby mieć u siebie w domu.
 
 
W sali kameralnej uczniowie zapoznali się z pracami artystycznymi swoich kolegów i dorosłych biorących udział w projekcie. Następnie obejrzeli przedstawienie "Na straganie"J.Brzechwy. Prezentacja teatralno -plastyczna dostarczyła niezapomnianych wrażeń i jednocześnie wzruszeń.Pokazała, że wzajemna współpraca, tolerancja, życzliwość i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka może zaowocować pięknem i uśmiechem.
Wycieczka zakończyła się krótki spacerem po rybnickie deptaku.