Wycieczka do Kopalni Guido

6.12.2023

5 grudnia uczniowie wyruszyli w niezwykłą podróż po historii i dziedzictwie regionu, uczestnicząc w wycieczce do Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu!

To niezwykłe doświadczenie wpisuje się w obchody Tygodnia Regionalnego w naszej szkole, gdzie przybliżamy uczniom bogactwo kultury i tradycji naszego pięknego regionu.

Podczas wizyty w Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido nasi młodzi odkrywcy mieli okazję zgłębić tajniki górniczego dziedzictwa, przenosząc się w czasie i zanurzając się w fascynującą historię Zabrza.

Nie mogliśmy też przegapić okazji, by odwiedzić Stadion Górnika Zabrze! Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia ich pięknego stadionu i poczuć atmosferę prawdziwej piłkarskiej pasji.

Na koniec pełnego wrażeń dnia czekała naszych uczniów zasłużona chwila relaksu i przysmaków w Mc Donald’s!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za entuzjazm i ciekawość, dzięki którym ta wycieczka stała się niezapomnianym przeżyciem!