Archiwa

Wycieczka do Planetarium Śląskiego

23.09.2022

21 września 2022r. grupa uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Po trzyletniej przebudowie zostało ono ponownie otwarte dla zwiedzających jednak pod zmieniona nazwą: Śląskiego Parku Nauki. Zmodernizowana placówka jest największym miejscem tego typu w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu astronomii podczas obserwacji obrazu nieba oraz gwiazd. Następnie udali się do Muzeum Śląskiego, które powstało na terenie dawnej kopalni Katowice. W trakcie zwiedzania uczniowie poznali najważniejsze dzieła ze zbiorów Muzeum Śląskiego. Kolekcję sztuki polskiej od 1945 roku do czasów współczesnych, kolekcję sztuki nieprofesjonalnej i śląskiej sztuki sakralnej, a także wystawę poświęconą historii Górnego Śląska. Dziękujemy Stowarzyszenie – DLA DOBRA za ufundowanie tej wycieczki.