Wyniki konkursu „Badam, poszukuję, odkrywam”

28.05.2016

Rywalizacja konkursowa przebiegała  w 3 osobowych grupach z sześciu szkół:

  • Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku
  • Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty, Gimnazjum nr 7 w Żorach
  • Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku
  • Gimnazjum w Pszowie
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Jastrzębiu Zdroju
  • Zespół Szkół nr 6, Gimnazjum nr 19 w Rybniku
 
Zadanie uczestników polegało na przeprowadzeniu dwóch doświadczeń pokazowych: jednego z fizyki i jednego z chemii, prezentacji tych doświadczeń oraz odpowiedzi na zadane pytania, przy czym pierwsze doświadczenie było przygotowane przez uczniów w swoich szkołach, zaś drugie było losowane z grupy doświadczeń przygotowanych przez organizatorów konkursu. Każde z tych doświadczeń było ocenianie przez jury w składzie: dr inż. Grażyna Adamczyk – dyrektor Zespołu Szkół nr 6, mgr inż. Piotr Świąder – nauczyciel chemii i dr Eugeniusz Gwóźdź – fizyk. Największą ilość punktów uzyskali ex aequo uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Jastrzębiu Zdroju. 3 miejsce przypadło Gimnazjum w Pszowie. Po zmaganiach konkursowych na wszystkich czekały słodkie przekąski i napoje. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku – DLA DOBRA mgr inż. Sabina Kuźnik w towarzystwie dyrektora szkoły pani Grażyna Adamczyk złożyła gratulacje zwycięzcom, życzyła im dalszych sukcesów w przyszłości i wręczyła nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. W tym miejscu serdecznie dziękujemy miastu Rybnik za współfinansowanie imprezy. Mamy nadzieję,  że konkurs będzie miał swoją kolejną edycję, gdyż w ocenie uczniów był bardzo udany.