Archiwa

Zajęcia florystyczne w ramach Warsztatów Terapeutyczno-Integracyjnych

20.03.2015

17 marca w naszej szkole za sprawą uczestników Międzyszkolnych Warsztatów Terapeutyczno – Integracyjnych zrobiło się naprawdę wiosennie.

W kolejnym już spotkaniu warsztatowym uczestniczyła młodzież z Gimnazjum Integracyjnego nr 7 w Rybniku – Boguszowicach oraz uczniowie naszej szkoły.
       
 
Zajęcia florystyczne poprowadziła pani Wiesława Deręgowska. Efektem pracy uczestników było wykonanie stroików  wielkanocnych. Uczniowie mogli korzystać z przygotowanych  dekoracyjnych półproduktów, wstążek, sztucznych kwiatów itp. Stroiki wykonane w trakcie tych zajęć  wezmą udział w międzyszkolnym konkursie stroików i kartek wielkanocnych, którego rozstrzygnięcie już 30 marca podczas spotkania podsumowującego cały projekt. Wtorkowe spotkanie jak zwykle zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panią Aleksandrę Ochojską Paluch  i przyjaznymi pogawędkami uczestników.
Przed nami  ostatnie spotkanie warsztatowe 24 marca, na którym uczestnicy ozdobią pisanki techniką decoupage. Przypominamy, że realizacja warsztatów możliwa jest dzięki zaangażowaniu   członków Stowarzyszenia Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkól nr 6 "Dla Dobra"  oraz finansowemu wsparciu z funduszy Miasta Rybnik.