„Ja – Ty- My.” Seksualność osób niepełnosprawnych. – konferencja edukacyjna.
Termin: 24 marzec 2014r. godz. 9.00
Konferencja adresowana jest do rodziców, nauczycieli, wychowawców , opiekunów oraz do wszystkich tych, którzy pracują z osobami z niepełnosprawnością.
Celem konferencji jest przybliżenie specyfiki rozwoju psychoseksualnego osób niepełnosprawnych oraz czynników, jakie mają decydujący wpływ na postrzeganie przez nich swojej seksualności, możliwości realizacji się w rolach społecznych oraz dążenia do dojrzałej seksualności osób niepełnosprawnych.
Konferencja jest zorganizowana w ramach cyklu konferencji edukacyjnych realizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku – DLA DOBRA, współfinansowana ze środków Miasta Rybnika.
Miejsce: Zespół Szkół nr 6 w Rybniku, ul. Małachowskiego 145 (sala gimnastyczna)
Opłata: 10 zł (materiały pokonferencyjne, poczęstunek)
Więcej informacji, szczegóły i zapisy przyjmujemy pod adresem mailowym: dladobra@op.pl lub nr tel. 324577098
Nr konta: 37 1140 2017 0000 4202 1154 6282 Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku – DLA DOBRA , z dopiskiem opłata za konferencję „Ja-Ty-My”.
Prelegenci:
mgr Elżbieta Żytyńska-Chwast
Konsultant ds. seksuologicznych, psychoterapeuta, pedagog specjalny, specjalista ds. przemocy, terapia seksuologiczna indywidualna i par, zawodowy kurator sądowy ds. karnych, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, współpraca z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Żorach i Rybniku. Od 2008r do nadal pracuje jako psychoterapeuta, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Żorach, w Poradni Psychologiczno – Seksuologiczej i Patologii Współżycia w Żorach. Pracowała w Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w zakresie psychoterapii, seksuologii i przeciwdziałania przemocy w Żorach i Krakowie (terapia seksuologiczna). Od 2010r jako wolontariusz KPH oddział Kraków dodatkowo konsultuje indywidualnie osoby o odmiennej orientacji seksualnej.
Ks. dr hab. Antoni Bartoszek
Teolog moralista, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ, kierownik Zakładu Nauk o Rodzinie – habilitacja na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy Seksualność osób niepełnosprawnych. Studium teologicznomoralne, od 2010 r. kierownik Zakładu Nauk o Rodzinie. Także od 2001 – kapelan w Ośrodku dla Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej. Autor trzech książek: Człowiek w obliczu cierpienia i umierania. Moralne aspekty opieki paliatywnej, Katowice 2000; Telefon zaufania w służbie człowiekowi i społeczeństwu, Katowice 2003; Seksualność osób niepełnosprawnych. Studium teologicznomoralne, Katowice 2009; redaktor książek: Modlitwa – praca – służba chorym. W 20 lat po pobycie Ojca Świętego Jana II w Katowicach, Katowice-Piekary Śląskie 2003; (wraz z D. Sitko) Osoby niepełnosprawne w życiu społeczeństwa i Kościoła, Katowice-Ruda Śląska 2003;W poszukiwaniu sensu cierpienia. Dialog interdyscyplinarny, Katowice 2006.
mgr Zbigniew Wajda
Psycholog, psychoterapeuta z certyfikatem Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Obecnie w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej. Jest członkiem Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Autor publikacji z zakresu psychologii, psychoterapii i terapii rodzin. Współpracuje z Magazynem Psychologicznym "Charaktery". W Poradni zajmuje się głównie diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania i emocji. Prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży, a także terapię rodzin.