Międzynarodowa współpraca w ramach programu Erasmus+

Z radością dzielimy się kolejnym krokiem w naszej międzynarodowej współpracy!

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła się wizyta przygotowawcza w ramach partnerstwa polsko-greckiego

Mieliśmy przyjemność gościć dwie nauczycielki z Grecji, które wspólnie z naszym zespołem intensywnie pracowały nad szczegółowym planem nadchodzącej mobilności uczniów Erasmus+. Już w dniach 20–24 kwietnia powitamy młodzież ze szkoły partnerskiej!

Podczas wizyty nauczycielki:

  • uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych i warsztatach
  • poznały nasze pracownie i zaplecze dydaktyczne
  • przyjrzały się codziennemu życiu szkoły
  • wymieniały się doświadczeniami i dobrymi praktykami

To był niezwykle inspirujący czas pełen rozmów, pomysłów i budowania wartościowych relacji międzynarodowych

Panie Zoi i Georgia wróciły do Grecji z głowami pełnymi inspiracji, a my z niecierpliwością odliczamy dni do kwietniowego spotkania z uczniami!

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to szczególna data dla naszej spoleczności szkolnej. W tym dniu jest święto części naszych koleżanek i kolegów- Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto, którego symbolem są kolorowe skarpetki nie do pary, jak dodatkowe chromosomy. Część uczniów pojechala na obchody tego święta na rybnicki rynek. Imprezę zorganizowały PSONI Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań” Rybnik za co serdecznie dziękujemy. Był to czas wspólnej integracji i zabawy, spotkań z absolwentami, radości, śmiechu i tańca.Była familiada z drużynami, w ktorych znaleźli się przedstawiciele urzędu miasta, dyrektorzy placówek oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych. Drzewka na rynku zostaly ustrojone przygotowanymi przez młodzież skarpetkami. Niech ten symbol kolorowy przypomina, że każdy człowiek, może inny, może czasem nieporadny ma swoją wielką wartość. Sprawia, że życie jest radośniejsze i piękniejsze. Szanujemy wszystkich, szanujmy siebie nawzajem.