Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Europa na wyciągnięcie ręki

17.03.2013

Tydzień Europejski już za nami. W dniach od 4 – 8 marca w Zespole Szkół nr 6 obchodziliśmy swoiste święto naszego kontynentu. Młodzież szkolna mogła w ramach wspominanego przedsięwzięcia  bez wiz i dewiz zwiedzić wybrane kraje, poznać ich historię, kulturę oraz zabytki. W realizację prezentacji europejskich włączyli się zarówno uczniowie jak i nauczyciele.  

Na mapie naszej „europejskiej wędrówki” pojawiły się głównie kraje, z którym współpracujemy przy realizacji różnych europejskich projektów, ale nie tylko. Naszą „podróż” rozpoczęliśmy od wizyty na Słowacji i Litwie. Poznaliśmy ważniejsze miasta. Kosztowaliśmy tradycyjnych potraw. W trakcie naszej podroży odwiedziliśmy Włochy. Zwiedzaniu kraju towarzyszyła degustacja pizzy, którą przygotowali uczniowie. Jak na Włochy przystało nie  brakowało piłki nożnej oraz występów artystycznych. Kolejnego dnia poznaliśmy bliżej Turcję. Zajadając kebab, przygotowany przez uczniów w trakcie zajęć, zwiedzaliśmy Ankarę. W trakcie spotkania była mowa o fladze, religii, turystyce oraz strojach tureckich.

W czwartek przyszedł czas Łotwę oraz Czechy. Było o kulturze, zabytkach i ciekawostkach. Szczególnie spodobała się własna wersja „Jožina z bažin”. Naszą europejską podróż zakończyliśmy w Wielkiej Brytanii oraz Bułgarii. Podczas spotkania sporo uwagi poświęcono genezie flagi angielskiej. Było również o słynnym Gabinecie Figur Woskowych, o szkockich strojach oraz tańcach. Bułgaria z kolei  kraj słynący z turystyki o wspaniałych zabytkach  i oryginalnej kuchni o czym mogli się przekonać uczestnicy spotkania zajadając sałatkę  i kosztując arbuza. Z tego miejsca należą się słowa uznania zarówno dla uczniów jak i nauczycieli za ogromny wkład pracy jaki włożyli w przygotowanie Tygodnia Europejskiego. Tego typu prezentacje znakomicie służą bliższemu poznaniu naszych europejskich przyjaciół.

Zapraszamy do galerii.