Archiwa

XVIII Konkurs Najsprawniejszy w zawodzie

27.03.2013

 

Za nami część praktyczna kolejnej XVIII edycji konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie”. Konkurs przeznaczony dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych specjalnych odbywa się w kilkunastu zawodach. Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika także uczestniczyli w rywalizacji w zawodzie sprzedawca oraz kucharz małej gastronomi.

W konkursie na najlepszego sprzedawcę zorganizowanym w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 7  w Rudzie Ślaskiej nasza szkołę reprezentowała Andżelika Krzysztofińska, która ostatecznie została sklasyfikowana na 4 miejscu.  

    

Z kolei w części praktycznej w zawodzie kucharz małej gastronomii z udziałem szkół z Lublińca, Sosnowca, Rudy Śląskiej, Zawiercia, Raciborza, Częstochowy i Rybnika zorganizowanej w Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Lublińcu  Agnieszka Boruta oraz Magdalena Forajter zajęły odpowiednio miejsca 12 i 14. 

   

To właśnie te trzy uczennice będą reprezentować nasze miasto w finale jaki zostanie rozegrany 18 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie, gdzie przed uczestnikami jeszcze część teoretyczna konkursu. Zatem jeszcze wszystko jest możliwe. Będziemy trzymać kciuki. Udział uczestników konkursu w finale w Częstochowie został sfinansowany z grantu pozyskanego przez naszą szkołę z Urzędu Miasta.