Zespół Szkół nr 6 na Targach Edukacji

27.03.2013

W dniu 21 marca w naszym mieście zorganizowano kolejną VI edycję Targów Edukacji. Swoją ofertę adresowaną do absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych prezentowały placówki ponadgimnazjalne.

Wzorem lat minionych również nasza szkoła  przedstawiła swoją ofertę edukacyjną adresowaną do młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Na uwagę zasługuje fakt, iż w  Zespole Szkół nr 6 poza tradycyjnymi zajęciami uczniowie mają okazję uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach terapeutycznych z wykorzystaniem metody Biofeedback, Tomatis czy mis tybetańskich. Te zabiegi rehabilitacyjne w połączeniu z innymi zajęciami np. w Sali Doświadczeń Świata znacznie usprawniają funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Ponadto na  stoisku szkoły zainteresowani mogli zobaczyć krótki film o placówce, prezentację multimedialną oraz wziąć folder informujący o profilach kształcenia oraz różnorodnych formach bezpłatnej terapii dla uczniów.