Fascinating ICT Tools for People with Disabilities

Partnerzy:

  • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warszawa, Polska (koordynator) www.psouu.org.pl

  • Sociālās inovācijas centrs, Daugmale, Latvia (www.socialinnovation.lv)

  • Iniciatives for Civil Society, Ruse, Bułgaria

  • Associazione VIAINDUSTRIAE, Foligno, Włochy (www.viaindustriae.it)

  • INSTITUTO POLITECNICO DE SANTAREM, Santarém, Portugalia (www.ipsantarem.pt)

  • Zespół Szkół nr 6 w Rybniku, Rybnik, Polska

Czas trwania: 1 sierpień 2013 – 31 lipiec 2015

Mobilności: 24 mobilności

Cele:
Głównym celem projektu jest stworzenie portalu internetowego z interaktywnymi zadaniami edukacyjnymi o różnej tematyce oraz o różnym stopniu trudności, z którego będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Ponadto nauczyciele, terapeuci, specjaliści wezmą udział w warsztatach, w trakcie których poszerzą swoje umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi i wykorzystywania ich w swojej codziennej pracy.