Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

I Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna Rybnik 2012 już za nami

20.09.2012

W piątek 14 września 2012 roku na boisku klubu sportowego „Górnik” Boguszowice odbyła się I Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna Rybnik 2012. Przedsięwzięcie współfinansowało Miasto Rybnik. Organizatorem sportowego współzawodnictwa było Stowarzyszenie „Dla Dobra”, klub sportowy „Górnik” oraz Zespół Szkół nr 6 w Rybniku-Boguszowicach. Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent Rybnika Adam Fudali i to on dokonał oficjalnego otwarcia zawodów piłkarskich.

Do rywalizacji stanęły drużyny z Czechach oraz Polski. Ceremonię otwarcia z udziałem wielu znamienitych gości uświetniła swoimi występami orkiestra górnicza KWK Jankowice pod dyrekcją Grzegorza Mańki. Zamiast znicza olimpijskiego rozległ się wystrzał z zabytkowej haubicy przygotowany przez Żorską Grupę Operacyjną, a w niebo poszybowały gołębie. Zawody przebiegały w duchu fair play. Ostatecznie wygrali goście z Czech ze Szkoły Zawodowej z Hlucina. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Zespół Szkół Nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka z Jastrzębia Zdroju, Gimnazjum nr 15 z Rybnika, I drużynę z Zespołu Szkół nr 6, Stowarzyszenie Klub 17 oraz II drużynę z Zespołu Szkół nr 6. Sportowemu współzawodnictwu towarzyszył konkurs kibica. Oceniano m.in. stroje, gadżety, ruch stadionowy, okrzyki czy piosenki. Najlepiej wypadła Sp nr 16 przed Gimnazjum nr 7 i Sp nr 18. Specjalne wyróżnienie zdobyli kibice ze Szkoły Życia. Na zwycięzców w turnieju piłkarskim czekały puchary, dyplomy oraz sprzęt sportowy zaś na laureatów konkursu kibica pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Z myślą o wszystkich osobach uczestniczących w Olimpiadzie przygotowano poczęstunek. Po zakończeniu części sportowej na sąsiednim boisku zorganizowano festyn, któremu towarzyszyły występy artystyczne. Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół nr 6, zespół Sempre oraz grupa artystyczna Bebiki. Zorganizowano również gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do galerii