Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

” JEDNA PACZKA, JEDNA SZKOŁA, JEDNO MIASTO” festyn w ramach konkursu „Szkoła partycypacji”

19.06.2013

Na początku czerwca pod hasłem „Jedna paczka, jedna szkoła, jedno miasto” w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku Boguszowicach przy ul. Małachowskiego odbył się festyn integracyjny, któremu towarzyszyły występy artystyczne oraz liczne konkursy sprawnościowe z nagrodami.

Wyjątkowo kapryśna tego dnia pogoda nie była w stanie pokrzyżować planów organizatorom. Zamiast w plenerze przedsięwzięcie zorganizowano w budynku szkolnym. W spotkaniu poza zaproszonymi gośćmi udział wzięli przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół w tym Gimnazjum nr 7 z oddziałami Integracyjnymi oraz klubu 17 z Rybnika. Zespół Szkół nr 6 odwiedzili tego dnia przedstawiciele szkoły z Hlucina z Czech.

W związku ze społeczną kampanią dotyczącą bezpieczeństwa w programie spotkania znalazła się prezentacja akcji PKP pt. „Bezpieczny przejazd-zatrzymaj się i żyj”, którą zaprezentowali funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei.

W programie festynu znalazły się ponadto gry i zabawy zręcznościowe w tym takie konkurencje jak; skoki na skakance na czas, przechodzenie przez obręcz. Tutaj również każdy uczestnik miał na wykonanie zadania 1 minutę. Uczestnicy skakali z miejsca oraz mieli do wykonania zestaw obowiązkowych ćwiczeń w szkolnej siłowni. Suma punktów zdobyta w poszczególnych konkurencjach składała się na wynik końcowy.

W artystycznej części festynu były m.in. popisy taneczne w wykonaniu zespołu Miraż z Wodzisławia Śląskiego. Przed publicznością wystąpił także zespół RSM SQUAD z Rybnika oraz Kornelia i Leszek Filec z pokaźną dawką swoich największych śląskich szlagierów.

Spotkanie uświetniły dziewczęta z liceum plastycznego w Wodzisławiu Śląskim, które malowały uczestnikom tatuaże. Festyn zakończyło rozdanie nagród i dyplomów oraz zabawa taneczna z udziałem clowna Dyzia. Dyrektor placówki podziękowała artystom, darczyńcom oraz osobom, które przyczyniały się do sprawnego zorganizowania festynu.

Warto przypomnieć, iż realizacja festynu była efektem konkursu „Szkoła partycypacji” zainicjowanego przez  Centrum Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika. Zamysłem konkursu było pobudzenie całej społeczności szkolnej w tym również rodziców uczniów do czynnego udziału  w życiu szkoły. Jednym ze zwycięskich projektów, które otrzymały finansowe wsparcie była organizacja festynu integracyjnego.