Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Międzyszkolny konkurs „Poezją malowane”- rozstrzygnięty

3.11.2012

W środę 24 października w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano uroczyste spotkanie w trakcie którego podsumowano konkurs plastyczny zatytułowany „Poezją malowane” oraz rozdano nagrody młodzieży biorącej udział w tym przedsięwzięciu.

   

Poza uczniami, opiekunami oraz dyrektorami placówek oświatowych, szkołę odwiedziło tego dnia wielu znamienitych gości. W rozstrzygnięciu konkursu uczestniczyli Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Wojaczek, Naczelnik Wydziału Edukacji Katarzyna Fojcik, Przewodniczący Rady Dzielnicy Boguszowice Stare Jan Mura, Przewodniczący Rady Dzielnicy Boguszowice Osiedle Mariusz Wiśniewski. W uroczystym spotkaniu uczestniczyły także poetki Regina Sobik oraz Janina Dąbrowska – autorki wierszy, które młodzież zilustrowała plastycznie.

     

Na autorów najciekawszych prac oraz uczestników czekały atrakcyjne nagrody. Inicjatorkami konkursu były szkolna bibliotekarka Dorota Porwoł, prezes Stowarzyszenia „Dla Dobra” Bożena Musioł oraz Agnieszka Miłoś sekretarz Stowarzyszenia, która przypomniała zebranym zasady oraz przebieg całego konkursu. W artystycznej części spotkania z tańcami i piosenkami wystąpili uczniowie ZS nr 6 przygotowani przez nauczycieli; Małgorzatę Korbel, Monikę Wawoczny-Bielińską oraz Radosława Pomiotło. Występy artystyczne bardzo spodobały się gościom. Z myślą o uczestnikach przygotowano poczęstunek. Podsumowaniu konkursu towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac. Warto dodać, iż prace nadesłane na konkurs będzie można oglądać w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rybniku. Międzyszkolny konkurs „poezją malowane” został zorganizowany dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Rybnika za co w imieniu uczestników serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także uczniom i opiekunom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Rybniku, Specjalnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rybniku, Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach, Zespołu Szkół Specjalnych im . Weronki Sherborne w Czerwionce – Leszczynach, Zespołu Szkół nr 9 im. dr M. Witczaka w Jastrzębiu – Zdroju, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku.

Zapraszamy do galerii.