Nasza szkoła na Targach Edukacji

2.04.2012

 

W dniu 21 marca w Rybniku zorganizowano po raz kolejny Targi Edukacji podczas których placówki szkolne miały okazję zaprezentować swoją ofertę. Oficjalnego otwarcia targów dokonał prezydent Rybnika Adam Fudali.

Tegoroczna edycja imprezy przebiegała pod hasłem ekologii oraz ochrony środowiska. Stąd w ramach przedsięwzięcia zorganizowano m.in. pokaz mody ekologicznej. Uczestnicy mieli okazję podziwiać oryginalność młodych projektantów. Modelki i modele były ubrane w stroje wykonane m.in. z papieru, tkaniny, plastikowych butelek, ceraty, worków foliowych a nawet płyt CD-Rom. Specjalna komisja złożona z członków Młodzieżowej Rady Miasta dokonała oceny najbardziej oryginalnych strojów. Trzeba przyznać, że wszystkie kreacje były bardzo pomysłowe i mogły się podobać. Nasze stoisko na Targach było także ekologiczne.

 

 

Tłem dla naszej ekspozycji było drzewo udrapowane z szarego papieru z rozmieszczonymi zdjęciami ilustrującymi zajęcia prowadzone w szkole. Reprezentantka szkoły obecna na naszym stosiku ubrana w sukienkę z lnu z oraz kapelusik wykonany z papierowej wikliny udzielała wywiadu telewizyjnego.

Na miejscu zainteresowani mogli pobrać ulotki informujące o profilach kształcenia oraz różnorodnych formach bezpłatnej terapii dla uczniów Zespołu Szkól nr 6. Nasza placówka to od września 2012 roku: Gimnazjum nr 19, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna kształcąca w cyklu 3 letnim na kierunkach ; murarz-tynkarz, piekarz, cukiernik, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, kucharz i sprzedawca oraz Szkoła Specjalna Przysposabiająca do pracy kształcąca pomocnika kucharza, ogrodnika oraz szwacza z elementami rękodzielnictwa.

Zapraszamy do galerii.