Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Relacja z konkursu „Badam, poszukuję, odkrywam”

18.05.2015

  14 maja w naszej szkole odbył się konkurs doświadczeń z fizyki i chemii „Badam, poszukuję, odkrywam”. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku – DLA DOBRA, przy współpracy finansowej miasta Rybnika. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, na tle rówieśników z innych szkół, nabywanie umiejętności współdziałania w grupie i zdrowej rywalizacji oraz popularyzację trudnych, ale jednocześnie pięknych przedmiotów jakimi są fizyka i chemia.

Rywalizacja konkursowa przebiegała  w 3 osobowych grupach z sześciu szkół:
Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku
Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty, Gimnazjum nr 7 w Żorach
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku
Gimnazjum w Pszowie
Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych, Gimnazjum Specjalne w Wodzisławiu Śl.
Zespół Szkół nr 6, Gimnazjum nr 19 w Rybniku
 
 
Zadanie uczestników polegało na przeprowadzeniu dwóch wylosowanych doświadczeń pokazowych: jednego z fizyki i jednego z chemii, prezentacji tych doświadczeń oraz odpowiedzi na zadane pytania. Każde z tych elementów było ocenianie w skali od 1 do 5 punktów. Uczestników oceniało jury w składzie: dr inż. Grażyna Adamczyk – dyrektor szkoły, mgr Dorota Klimkiewicz – nauczyciel chemii i gościnnie dr Eugeniusz Gwóźdź – fizyk. Największą ilość punktów uzyskali ex aequo uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku oraz Gimnazjum nr 19 Zespół Szkół nr 6 w Rybniku. 3 miejsce przypadło Gimnazjum Specjalnemu z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. Indywidualne wyróżnienie zdobyła Justyna Pawliczek z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku.

Po zmaganiach konkursowych na wszystkich czekały słodkie przekąski i napoje. Dyrektor szkoły pani Grażyna Adamczyk złożyła gratulacje zwycięzcom, życzyła im dalszych sukcesów w przyszłości i wręczyła nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. W tym miejscu serdecznie dziękujemy miastu Rybnik za współfinansowanie imprezy.

Pokaz doświadczeń bardzo podobał się młodzieży. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że konkurs powinien być kontynuowany w przyszłości. Miejmy nadzieję, że tak będzie, bo przecież doświadczenia dużo nas mogą nauczyć. Jak powiedział Konfucjusz: ”Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem.”

Zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu. Autorkami zdjęć są Paulina Trybuś i Patrycja Przesdzienk. Uczennice te uczestniczą w dodatkowych zajęciach z zakresu fotografii, prowadzonych w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku.