Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego w Zespole Szkół nr 6

14.07.2012

 

Przynajmniej raz w miesiącu czasami częściej spotykają się przedstawiciele szkół oraz instytucji wchodzących w skład Rybnickiej Platformy Poradnictwa Zawodowego. Przypomnijmy. Pomysł utworzenia Platformy zrodził się podczas regionalnej konferencji „Poradnictwo zawodowe wobec wyzwań współczesnego rynku pracy” zorganizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy Rybnik i Urząd Miasta Rybnika w 2006 roku.

W dwa lata później podpisano Deklarację Współpracy – Porozumienia na rzecz Rybnickiej Platformy Poradnictwa Zawodowego. Jej działalność koncentruje się głównie na współpracy różnych instytucjach rynku pracy i obszaru edukacji.

 

Przedmiotem ostatniego przed wakacyjną przerwą spotkania w ZS nr 6 było omówienie tegorocznej edycji Rybnickich Dni Kariery zaplanowanych na drugą połowę października. Koordynatorami przedsięwzięcia wpisującego się w Ogólnopolski Tydzień Kariery i hasło „Paca: zawód czy kompetencje ? ” są ZST o ZSE-U w Rybniku.

Wzorem lat minionych w ramach imprezy zaplanowano m.in. cykl prelekcji, spotkań, warsztatów z zakresu poradnictwa zawodowego, a wszystko po to by zwrócić uwagę młodzieży na planowanie startu w dorosłość.

Równolegle w Platformie trwają prace nad projektem wspierającym poradnictwo zawodowe w oparciu o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Aktualnie trwają rozmowy dotyczące lidera projektu wspierającego poszukiwanie pracy przez absolwentów szkół tworzących Rybnicką Platformę Poradnictwa Zawodowego. Planuje się również wydanie drukiem metodycznego przewodnika ułatwiającego młodym ludziom poruszanie się po rynku pracy.