DLA DOBRA- podsumowujemy pierwsze półrocze 2012 roku

19.06.2012

 

W poniedziałek 11 czerwca odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia „DLA DOBRA” działającego przy naszej szkole. Na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu podsumowano pierwsze półrocze 2012 roku oraz zaprezentowano plany Stowarzyszenia na drugą połowę roku.

Działające od ponad dwóch lat Stowarzyszenie powołane staraniem nieżyjącego, długoletniego dyrektora placówki Emila Matlocha oraz obecnej dyrektor Zespołu Szkół nr 6 Grażyny Adamczyk zdążyło się wpisać w działalność placówki oświatowej. Warto wspomnieć, iż działalność statutowa Stowarzyszenia to głównie wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Warto nadmienić, iż Stowarzyszenia zabiega o status organizacji pożytku publicznego co zwiększy ofertę proponowanych przedsięwzięć. 

     

W bieżącym roku udało się organizacji pozyskać granty z Urzędu Miasta z przeznaczeniem na organizację regionalnego konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie” oraz międzyszkolny konkurs „Mój ulubiony książkowy bohater”. O tych zakończonych już przedsięwzięciach pisaliśmy już na naszej stronie. W trakcie spotkania przypomniano inicjatywy podjęte przez Stowarzyszenie w pierwszej połowie roku. Warto wymienić zakup słodyczy i balonów na styczniowy bal przebierańców czy  miesiąc później zakup upominków z przeznaczeniem na nagrody w szkolnym konkursie ortograficznym.  

     

W marcu Stowarzyszenie było fundatorem upominków dla laureatów konkursu matematycznego oraz konkursu Europejskiego. Stowarzyszenie wspólnie z Zespołem Szkół było organizatorem festynu szkolnego zatytułowanego „Integracja z szybem w tle”. Dochód w kwocie nieco ponad 2 tysiące złotych zasilił konto Stowarzyszenia. Z okazji dnia dziecka Stowarzyszenie z własnych środków zakupiło czekolady dla każdego ucznia. Przed Stowarzyszeniem kolejne spore wyzwanie.  

 

W połowie września wspólnie z Klubem Sportowym "Górnik" Boguszowice  będzie organizatorem I Międzynarodowej Olimpiady Integracyjnej "Rybnik 2012". Będzie to turniej piłkarskich zespołów sześcioosobowych. Czerwcowe spotkanie było również znakomitą okazją do złożenia podziękowań pod adresem firm, instytucji oraz osób prywatnych, które wspierają funkcjonowanie Stowarzyszenia. Dyrektor szkoły Grażyna Adamczyk oraz prezes Bożena Musioł podziękowały także osobom, które angażują się w działalność na rzecz Stowarzyszenia.