Archiwa

Studniówka już za nami

25.01.2013

 

Na sto dni przed ukończeniem szkoły młodzież uczestniczyła w balu studniówkowym. Dla wielu z nich był to pierwszy tak poważny bal w życiu. Ze zrozumiałych względów towarzyszyły temu spore emocje. 

Przed imprezą trwały intensywne próby taneczne i choreograficzne. Spotkanie zgodnie z tradycją zainaugurowało wspólne odtańczenie poloneza – polskiego tańca narodowego. Jak na każdym poważnym balu obowiązywały oczywiście stroje wieczorowe. W Zespole Szkół klasy są niezbyt liczne stąd studniówka miała raczej charakter uroczystego, kameralnego spotkania. Bal studniówkowy zorganizowano w sąsiadującej ze szkołą restauracji „Maranta”.

     

Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali krótki program artystyczny. Tematem improwizowanego spektaklu były 3 lekcje z polskiego, biologii oraz wychowawcza. Zabawne teksty i komentarze były poprzeplatane fragmentami polskich piosenek.

 

Były kwiaty dla nauczycieli oraz wspólne zabawy, tańce i pląsy. Wszyscy znakomicie się bawili.

Zapraszamy do galerii.