Zbieraj Makulaturę, ratuj konie!

25.01.2013

W naszej szkole trwa zbiórka butelek plastikowych oraz makulatury. Oczywiście chodzi nie tylko o zwracanie uwagi na zachowania społeczne, proekologiczne, bowiem selektywna zbiórka surowców wtórnych jest działaniem edukacyjnym, ale również a może przede wszystkim o budzenie wrażliwości wśród uczniów.

Pieniądze zebrane ze sprzedażny makulatury zostaną przeznaczone na wykup koni na rzeź. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Klub Gaja, który pieniądze otrzymane za makulaturę przeznaczy na leczenie i inne formy pomocy dla chorych zwierząt lub przeznaczonych na rzeź. Wykupywane są często konie, których np. właściciele nie są w stanie już dłużej utrzymywać. Członkowie Klubu szukają dla zwierząt nowych „domów”.  Hasło kampanii  „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Zbierając makulaturę ratujemy również drzewa. Statystycznie każdy z nas zużywa rocznie ok. 240 kilogramów papieru. Do wyprodukowania takiej ilości papieru potrzeba czterech drzew lub 270 kilogramów makulatury. Warto o tym pamiętać każdego dnia.