Archiwum postów

 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2006

„Zabawa z ortografią” już za nami

6.06.2015

  W Zespole Szkół nr 6  w dniu 28 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny i Dyktando Ortograficzne „I Ty możesz zostać mistrzem ortografii”. Organizatorami przedsięwzięcia odbywającego się w ramach projektu pt.
„Z ortografią i lekturą za pan brat” współfinansowanego przez Miasto Rybnik było Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6  w Rybniku – DLA DOBRA.

W konkursie uczestniczyli gimnazjaliści i uczniowie szkół zawodowych i przysposabiających do pracy z Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku, Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku, Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach, Zespołu Szkół nr 9 im. Dr Witczaka z Jastrzębia Zdroju, Zespołu Szkół Specjalnych im. Weroniki  Sherborne z Czerwionki – Leszczyn oraz Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych z Cieszyna.
 
 
Uczniowie pracowali w dwóch grupach – pierwsza zmagała się z dyktandem, a druga rozwiązywała ćwiczenia – krzyżówki, rebusy i łamigłówki ortograficzne. Wszystkie placówki spisały się wspaniale i uczniowie zostali nagrodzeni. Pierwsze miejsca w Konkursie Ortograficznym zajęły: Gimnazjum nr 7 z Rybnika, ZSS z Jastrzębia, Cieszyna oraz Żor.  Nagrody, zakupione ze środków Miasta Rybnika, wręczyła pani dyrektor szkoły, Grażyna Adamczyk. Podsumowaniem przedsięwzięcia był wspólny integracyjny poczęstunek.
Miło nam poinformować, że w Międzyszkolnym Dyktandzie Krzysztof Banek uczeń naszej szkoły zawodowej zajął I miejsce, Julia Skubala, uczennica szkoły przysposabiającej, zajęła III miejsce, a w Konkursie Ortograficznym drużyna gimnazjum złożona z Angeliki Faucz i Łukasza zajęła II miejsce. Również II miejsce zajęła drużyna ze szkoły przysposabiającej, złożona z Sylwii Kamińskiej i Anny Bołd.
Gratulujemy!