Dzień Ziemii
W naszej szkole, jak 29 kwietnia odbył się Dzień Ziemi. Pomysł organizacji tego dnia jest związany z obchodami Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. W ramach Dnia Ziemi odbyły się wycieczki – spacery po okolicy, warsztaty, quizy wiedzy ekologicznej, konkurs plastyczny na plakat pt. „Ziemia w naszych rękach – jak dbać o przyszłość planety” oraz „Ekologiczna Olimpiada Sportowa”. Ten dzień pełen wrażeń rozpoczęliśmy od udziału w akademii, której celem było promowanie ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
W trakcie akademii odbył się krótki spektakl artystyczny, który przeniósł nas w klimat „GWIEZDNYCH WOJEN” i przekonał wszystkich tych, którzy ciągle są niezdecydowani, że warto być po jasnej stronie mocy i zawalczyć o środowisko naturalne. Gratulacje dla aktorów: Martyna Zięba, Jan Gajda, Mateusz Gwardyś, Wojciech Musiolik. Pomimo, iż było to krótkie przedstawienie, było starannie przygotowane z dbałością o szczegóły strojów aktorów i ich rekwizytów. Wszystkie rekwizyty wykonane z materiałów do recyklingu stworzył nasz uczeń Robert Wilczok z klasy 2Ab. Kolejnym uczniem, który ujawnił swój talent był Karol Prokopczuk z klasy 1A LO podczas innowacyjnego pokazu mody. Zaprojektował on i uszył kreacje z materiałów wtórnych, a jego koleżanki wystąpiły w roli modelek: Karolina Ratajczak, Michalina Mosz, Natalia Duda. Całość akademii uświetnili nasi rozśpiewani piosenkarze: Kamil Żurek, Miłosz Szymański, Roy Pelc, Joanna Pieter oraz Natalia Duda. Niezawodnym prowadzącym był Filip Skóra.
Dużym wydarzeniem była również „Ekologiczna Olimpiada Sportowa”. Były to różne konkurencje sportowe w połączeniu z pytaniami z wiedzy ekologicznej, teoretycznej jak i praktycznej. Uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili, a przy okazji powtórzyli zasady segregowania śmieci
Uczniowie i nauczyciele ZS nr 6 w Rybniku przez cały rok dbają o środowisko, dlatego zawsze wiosną w ramach Dnia Ziemi bierzemy się do pracy i organizujemy akcję ekologiczną w terenie. W tym roku również nie zabrakło pracy na rzecz ochrony środowiska podczas akcji „Sadzimy Las”- piknik ekologiczny. Duża grupa uczniów sadziła sadzonki sosny na terenie Nadleśnictwa w Rybniku. Po ukończeniu pracy odbyło się ognisko, a na koniec podsumowanie naszych działań w formie quizu. Zadbaliśmy również o nasze szkolne ogródki przeprowadzając pierwsze wiosenne nasadzenia. Te wszystkie działania świadczą tylko o tym, że jesteśmy świadomym i odpowiedzialnym pokoleniem, które myśli o przyszłości naszej planety.
Wszystkie nasze działania udokumentowaliśmy na zdęciach. Zapraszamy do oglądania.















